
Идеја препорађања се путем будизма раширила по великом делу Азије. Када је будизам доспео у Кину, Кореју и Јапан, доктрине о карми и препорађању, и схватање да заслужни поступци могу да буду посвећени помоћи душама из нижих исходишта препорађања како би напредовале до бољих исходишта, наишле су на широк пријем.
Na osnovu nekog nepojmljivo složenog sistema, sva pozitivna i negativna dela koje osoba čini su snimljena. To znači da niko ne može get more info da se izvuče, tj. da izbegne reakciju na svoja dela.
Temu nauku pravimo transmigracija in je spet tesno vezan na pojem karme. V čem je ta nauk sporen? Transmigracijo je ovrglo odkritje morfogenetskih polj, ki je jasno pokazalo, da ne obstaja nikakršna povezava med polji, po katerih se prenašajo informacije, ki določajo obliko in kvaliteto zavesti pri človeku, in polji, ki se nanašajo na druge vrste, zato torej nazadovanje na živalsko raven nikakor ni mogoče! Da se je transmigracija skozi zgodovino tako dobro »prijela«, gre po vsej verjetnosti pripisati dejstvu, da so bila očitno tudi originalna vzhodnjaška učenja nekoliko korigirana, saj je bilo tudi pri njih ljudi lažje nadzorovati, če so jim vcepili strah pred nazadovanjem, morda celo na živalsko raven. Nekaj podobnega najdemo v krščansko-katoliški tradiciji, kjer gre za podoben koncept zastraševanja skozi posmrtno »pokoro« v vicah ali celo v peklu. Bistvo duhovnosti
Iako većina denominacija unutar kršćanstva i islama ne vjeruje da se pojedinci reinkarniraju, određene grupe unutar ovih religija upućuju na reinkarnaciju; ove grupe uključuju glavne historijske i savremene sljedbenike Katara, Alavita, Druza [eight] i Rozenkrojcera.
Shvatanje slično seobi duša su imali i grčki pesnik Pindar, kao i tragičari Eshil i Sofokle. Po njima, sila jednom učinjenog greha, produžava ponovo da živi u sudbama potomaka i kažnjava se u njima sve novim zločinima i nesrećama.[34]
Stoletja kasneje jih bo Ašoka izkopal in zapisal v številne nove stupe okoli Mauryjevega kraljestva.[208][209] Številne nadnaravne legende obkrožajo zgodovino domnevnih relikvij, saj so spremljale širjenje budizma in dajale legitimnost vladarjem.
Kada smo u fizičkom telu možemo brže da obradimo svoju karmu. To radimo tako što uparujemo karmičke obrasce naše duše sa inteligencijom našeg tela da bismo se oslobodili prošlih obrazaca ponašanja i trauma.
Mađarske lazanje su ludilo od ručka: Sočno, kremasto, niko im ne može odoleti Celebrities
[83] V teh zgodbah je tudi včasih govora o negativnih dejanjih, ki jih je v prejšnjih življenjih storil bodhisatva, kar pojasnjuje težave, ki jih je kot Gautama doživljal v svojem zadnjem življenju.[eighty four]
Ti so ohranjeni v različnih besedilih, imenovanih Pratimoksa, ki jih je skupnost recitirala vsakih štirinajst dni. Pratimoksa vključuje splošne etične zapovedi in pravila glede bistva samostanskega življenja, kot so sklede in oblačila.[177]
Himalajų akademijos leidyklos piešinys, vaizduojantis reinkarnacijos supratimą hinduizme Tikėjimo reinkarnacija šaknys glūdi Indijoje, hinduizme.
Nakon što odabere svoju mogućnost, duša pije vodu iz rijeke Lethe, rijeke zaborava. Rijeka zaborava odnosi sjećanje duše kako bi se ona mogla ponovno uključiti u novo utjelovljenje. “Tijelo,” pisao je Plotin, “istinska je rijeka Lethe; jer duša se utjelovi i sve zaboravi.”
“Doktrina” o reinkarnaciji se zasniva na zakonu karme. Istočnjačke religije poučavaju da taj nepromjenjivi zakon upravlja svim što se događa u svemiru. Karma određuje da će sve što činite u ovom životu biti nagrađeno u sljedećem.
Prema ovom učenju, čovek se nakon smrti ponovo rađa, odnosno njegov duh se prenosi u neko novo biće ili osobu. Tako dolazi do kontinuiranog života, odnosno do besmrtnosti duše.